Cariere

Job StarNet

StarNet, lider de piata in Romania cu 200 PC-uri si 50 console, doreste sa ofere clientilor sai cele mai bune servicii posibile in domeniul sau de activitate !

Daca doresti sa faci parte din echipa StarNet si crezi ca ai calitatile necesare pentru a aduce un plus de valoare in firma noastra, asteptam CV-ul tau cu drag.

Administrator retea

[expand title=”Vezi detalii“]

Cautam o persoana care sa fie pasionata de gaming, IT, retele, care activeaza deja in domeniu si care doreste si poate sa se perfectioneze, incurajam evolutia catre un nivel superior de calificare.

Experienta in administrare retele mari este binevenita. Ne dorim ca viitorul nostru coleg sa fie determinat si capabil sa finalizeze in timp util sarcinile alocate, creativ si eficient in solutionarea problemelor.

Candidatul ideal:

– Are cunostinte solide de configurare Win7-Win10, experienta in optimizare pentru gaming;

– Are cunostinte solide hardware de instalare/configurare/diagnosticare si depanare hardware calculatoare, servere, echipamente de retea;

– Este punctual si motivat din pasiune, genul de persoana care nu lasa pe maine ce poate face astazi;

– Este dornic sa experimenteze si sa testeze noi solutii tehnice;

– Doreste sa ofere cea mai buna experienta gaming clientilor nostri.

Beneficii:

– Oportunitatea de a asimila tehnologii noi si de a intari bagajul de cunostinte existente in zona IT. Utilizam o gama larga de tehnologii , activitatea este structurata in urma unei experiente de peste 16 ani in domeniu;

– Pachet salarial motivant, care depinde de aptitudini, rezultate si vechimea in companie, prime de sarbatori;

– Masina si telefon de serviciu.

Cunostinte optionale care pot constitui un avantaj:

– Administrare server Windows si Linux nivel mediu – avansat;

– Experienta in Java, PHP, Windows scripting, small C si baze de date MySql;

– Creare, configurare si administrare servere jocuri;

– Cunostinte de retelistica cablare, routere, configurare switch layer 2-3.

Daca vei considera ca esti persoana potrivita, lasa-ne sa te cunoastem !

[/expand]

[expand title=”Aplica acum!

[contact-form-7 404 "Not Found"]

[/expand]

Depanator Hardware-Electrician

Obiectiv : Depanarea perifericelor IT, mentenanta infrastructura electrica

Responsabilitati:

– Service periferice IT: mousi, casti, tastaturi;

– Executa lucrarile de reparatie repartizate;

– Raspunde de calitatea lucrarilor executate;

– Raspunde de receptia si de componentele intrate/iesite din service; tine gestiunea acestora in program;

– Identificarea defectelor la punctul de lucru, inlocuirea cu periferice noi sau reparate;

– Mentenanta generala a echipamentelor aflate in folosinta la punctele de lucru;

– Gestiunea propriei magazii cu piese/periferice de schimb.

Cerinte:

– Capacitatea de asimilare rapida de noi cunostinte;

– Cunostinte operare PC;

– Dexteritate, punctualitate, seriozitate si dorinta de a face treaba buna, auto-motivare;

– Capacitate de analiza, de organizare;

– Abilitati practice;

– Carnet conducere cat. B.

Reprezinta un avantaj cunostintele de identificare si rezolvare a problemelor hardware PC sau/si atestat de electrician.

Beneficii oferite:

-Pachet salarial motivant;

-Locatie centrala;

– Masina de serviciu;

– Un mediu de lucru prietenos, program flexibil;

[/expand]

[/expand]